• Zlín Net, a.s. • Nad Stráněmi 5656 • 760 05 Zlín
  • zlinnet@zlinnet.cz
  • +420 576 771 801
  • Společnost Zlín Net, a.s.

    Ryze česká společnost se zaměřením na poskytování pronájmu optických vláken, datových okruhů a v neposlední řadě také internetu a hlasových služeb.

Telematický systém

Na konci roku 2015 jsme pro Statutární město Zlín realizovali napojení tabulí telematického systému, které budou informovat řidiče o dojezdových časech do různých lokalit města. Ve městě je celkem osm tabulí: čtyři dvouřádkové na příjezdových cestách a čtyři třířádkové blíže jeho středu. Ty nabídnou řidičům dvě možné trasy, byť Zlín leží v údolí řeky Dřevnice a mnoho alternativních cest nenabízí. Motoristé by měli mít přehled o plynulosti dopravy na všech výraznějších vjezdech do Zlína.

ŠKODA Motorsport

V rámci konání Barum Rally 2015 ve Zlíně, se společnost ŠKODA Motorsport rozhodla využít naší optické sítě pro připojení ŠKODA Motorsport Park a ŠKODA Motorsport Lounge. Nejen tato akce dokazuje kvalitu naší optické sítě a na ní poskytovaných služeb. Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice, v roce 2015 se pojede už popětačtyřicáté. Tradice zlínské soutěže úzce souvisí s popularitou rallysportu v této zemi, kvůli barumce se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců.Právě jsme pro Vás dokončili rozšíření FTTH infrastruktury v lokalitách Podhoří a Morysovy a Věžové domy ve Zlíně. Obyvatelé těchto lokalit tak nyní mají přístup k neomezeným možnostem v rámci telekomunikačních služeb. Metalický kabel nedosahuje ani zdaleka takových vlastností jako optické vlákno a představuje na cestě ke koncovému uživateli úzké hrdlo a omezuje komunikační rychlost. Čím je délka metalického kabelu větší, tím více je rychlost limitována. Z tohoto důvodu je FTTH nejrychlejší možnou technologií na trhu, protože je zde zcela odbouráno použití metalických vedení.

Vrbětice

V rámci dlohodoubé spolupráce s PČR Zlínského kraje jsme připojili, za pomocí partnerů, areál muničních skladů ve Vrběticích. Již dnes tak může nejen policie využívat přímý 100Mb datový okruh mezi výše zmiňovaným areálem a územním odborem ve Zlíně. Jednotky IZS už nemusí řešit nestabilní připojení k Internetu s využití VPN routerů. Připojení Vrbětic budeme poskytovat do doby než dojde k úplnému vyčištění prostorů od uskladněné munice. Ve Vrběticích vybuchl loni v polovině října sklad číslo 16 s 58 tunami vojenského materiálu včetně munice a počátkem prosince sklad číslo 12 s 98 tunami vojenského materiálu.Naše společnost úspěšně dokončila výstavbu optické sítě pro jednotky integrovaného záchranného systému ve Zlíně. Projekt "Zajištění komunikační infrastruktury pro operační střediska základních složek integrovaného záchranného systému" řeší problematiku nutné jednotné komunikační infrastruktury pro operační střediska základních složek IZS (HZS, PČR, ZZS) v jednotlivých krajích, s ohledem na bezpečnost, kvalitu, konektivitu a jejich redundanci a kapacitní požadavky.